Od Tatier k Dunaju - 3.ročník

Od Tatier k Dunaju - 3.ročník

Prípravy tretieho ročníka projektu Od Tatier k Dunaju, ktorý organizuje Občianske združenie sclerosis multiplex – Nádej sú v plnom prúde. Pacienti a dobrovoľníci pripravili novú 400 kilometrovú trasu, pribúdajú tiež sympatizanti a podporovatelia projektu z celého sveta, ktorí sa podujatia zúčastnia. Akciou Od Tatier k Dunaju chcú pacienti poukázať na to, že aj so sklerózou multiplex sa dá žiť a prekonávať výzvy. A pohyb je pre život s ich diagnózou životne dôležitý.

Od-Tatier..22. 5. 2017 – 27. 5. 2017 sa uskutoční už tretí ročník osvetovej akcie pacientov a pod- porovateľov ľudí so sklerózou multiplex -  degeneratívnym ochorením nervovej sústavy, ktoré pre pacienta neraz znamená významné obmedzenia v jeho pohybe. V rámci projektu chcú pacienti s roztrúsenou sklerózou, ich rodinní príslušníci a podporovatelia verejnosti ukázať, že ani takto náročné ochorenie nesmie byť dôvodom, aby  si človek prestal pred seba klásť výzvy a aby sa nemotivoval k ich zdolávaniu.

Hlavnou náplňou projektu Od Tatier k Dunaju je  odbicyklovanie 400 kilometrovej trasy z Račkovej doliny až do Bratislvy a na každej zo zastávok upozorniť na problematiku ochorenia.

Tieto aj mnohé ďalšie informácie sme sa dozvedeli na tlačovej komferencii, ktorú usporiadalo Občianske združenie sclerosis multiplex – Nádej a ktorej sa zúčastnil aj Prof.MUDr.Peter Valkovič, PhD.

Mestá vystriedajú menšie obce

TK1„Tento rok meníme trasu a okrem veľkých miest navštívime viac obcí, aby sme sa dostali bližšie k ďalším pacientom,“ predstavuje novú trasu Jaroslava Valčeková, predsedníčka združenia sclerosis multiplex Nádej a zároveň pacientka, ktorej túto chorobu diagnostikovali pred jedenástimi rokmi. „Z Račkovej doliny, cez Liptovskú Kokavu dobicyklujeme v prvý deň do kúpelov Lúčky, nasledujúcich dňoch potom prejdeme Terchovú, Považskú Bystricu, Trenčín, Trnavu a Bratislavu a dedinky a mestečká na tejto trase,“ dodáva Jaroslava Valčeková. Súčasťou sprievodného programu je možnosť konzultovať svoje ťažkosti súvisiace s chorobou s lekárom. Viacerí prisľúbili i aktívnu účasť na bicykloch. „Pre pacientov so sklerózou multiplex je pravidelný pohyb životne dôležitý, rovnako ako optimizmus, o ktorý sa delia v komunite spolupacientov. Oba tieto atribúty spája populárna „bicyklovačka“, ktorá šíri osvetu o tomto ochorení po celom Slovensku.Preto túto aktivitu vítam i osobne podporujem,povedal patrón podujatia Prof.MUDr.Peter Valkovič, PhD.

Pacientov podporia politici, umelci aj firmy

Účasť na jednotlivých cyklistických etapách už prisľúbili herec Ivan Vojtek, speváčka Katarína Ščevlíková či spevák Tomáš Bezdeda a ďalší sa pridávajú.

Generálnym partnerom celého podujatia je spoločnosť Sanofi.

Deň nádeje

Podujatia Od Tatier k Dunaju vyvrcholia v sobotu 27. mája na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí, pri príležitosti Svetového dňa Sklerózy multiplex i 10. Výročia OZ Nádej.

„Podujatím Od Tatier k Dunaju s vyvrcholením počas Dňa Nádeje chceme zviditeľniť ešte stále málo poznanú chorobu, šíriť o nej informácie a tak prispieť k väčšej tolerancii a empatii v spoločnosti. Zároveň chceme zmobilizovať pacientov a ukázať im, že nie sú so svojimi problémami sami, podeliť sa s osobnými skúsenosťami s touto chorobou, ale aj s liečbou,“ uzatvára Jaroslava Valčeková.

Vaše otázky

Meno a priezvisko
Email
Otazka
jedna plus dva =
Spolu s odborníkmi radi odpovieme na všetky otázky súvisiace s ochorením
SM ale aj na iné, ktoré Vám pomôžu vyriešiť prípadný problém.
"Osobné údaje a informácie, ktoré poskytujete v tomto formulári budú vzhľadom k farmakovigilančným povinnostiam vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov zaznamenané a spracúvané prevádzkovateľom informačného systému - spoločnosťou Teva v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tieto osobné údaje a informácie môžu byť poskytované a zdieľané s ďalšími subjektmi Teva a národnými a európskymi úradmi z dôvodu hodnotenia a porovnávania s ďalšími nežiaducimi udalosťami zaznamenanými s týmto produktom alebo účinnou látkou. Podrobnejšie informácie môžete nájsť v ochraně osobných údajov. Ak nie ste subjektom hlásenia, aj napriek tomu, že pre hlásenie nemusíte mať súhlas pacienta s poskytnutím jeho osobných údajov, mali by ste ho o tejto skutočnosti informovať."
Naše webové stránky používajú súbory cookies. Pokračovaním súhlasíte s ich používaním. Viac informácií nájdete v sekcii: Zásady ochrany osobných údajov
Rozumím