Tlačová konferencia Od Tatier k Dunaju

Tlačová konferencia Od Tatier k Dunaju

Nevyliečiteľní optimisti sa vydajú od Tatier k Dunaju po druhý krát - pod týmto mottom sa konala 2.3.2016 tlačová konferencia, ktorú usporiadalo Združenia pacientov s SM Nádej.

"Cieľom cyklistickej jazdy je upozorniť verejnosť na problémy, ktoré sprevádzajú pacientov so sclerosis multiplex,“ hovorí Jaroslava Valčeková, predsedníčka Združenia pacientov s SM Nádej. „Zároveň chceme osloviť ľudí po celom Slovensku a poukázať benefity včasnej diagnostiky a účinnej liečby, ktorá nám, pacientom, môže výrazne skvalitniť a predĺžiť život.“

Čo sme sa dozvedeli na tlačovej konferencii nového?

Do projektu sa tento rok zapojí viacero známych osobností, ktoré podporia svojou účasťou cyklotúru: speváčka Katka Ščevlíková, herec Ivan Tuli Vojtek či spevák Tomáš Bezdeda. Títo umelci pripravili aj videospoty na podporu pacientov so sclerosis multiplex. Ideu podporil aj Peter Sagan, ktorý sa síce k cyklistom nepripojí, keďže v tom čase bude na medzinárodných pretekoch, ale tiež nahral podporné video.

Snahou organizátorov je vytvoriť aj rekord v počte zúčastnených pacientov na bicykli. „Len pre zaujímavosť: minulý rok sa najviac cyklistov, 70, zapojilo na trase Ružomberok – Žilina. Denný priemer bol 30 cyklistov. Na podujatiach sa zúčastnilo viac ako 10 tisíc ľudí, vypilo sa viac ako 1000 litrov minerálky, zjedlo sa 12,5 kg sušených hrozienok, 4 kg lieskových orieškov a 4 kg mandlí,“ dodáva Jaroslava Valčeková.

 

Program Od Tatier k Dunaju 2016

Štart tohtoročnej cyklistickej bude 14. mája 2016 v Košiciach a cieľ bude 21. mája, teda v sobotu tradične v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí. V tento deň sa uskutoční aj pravidelná akcia Krok so sclerosis multiplex – Deň nádeje.

Vo všetkých mestách trasy budú pacienti na svojich zastávkach rozdávať informačné letáky a upozorňovať na svoje ochorenie. K cyklistom sa môžu kdekoľvek pridať aj podporovatelia pacientov a myšlienky.

Trasu bude monitorovať aj web stránka TatryDunaj.sk (projekt môžete aktuálne sledovať aj na FaceBook-u: www.facebook.com/tatrydunaj), kde sa budú môcť záujemcovia dozvedať aktuálne informácie z diania a chystaných akciách.

 

Vaše otázky

Meno a priezvisko
Email
Otazka
jedna plus osem =
Spolu s odborníkmi radi odpovieme na všetky otázky súvisiace s ochorením
SM ale aj na iné, ktoré Vám pomôžu vyriešiť prípadný problém.
"Osobné údaje a informácie, ktoré poskytujete v tomto formulári budú vzhľadom k farmakovigilančným povinnostiam vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov zaznamenané a spracúvané prevádzkovateľom informačného systému - spoločnosťou Teva v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tieto osobné údaje a informácie môžu byť poskytované a zdieľané s ďalšími subjektmi Teva a národnými a európskymi úradmi z dôvodu hodnotenia a porovnávania s ďalšími nežiaducimi udalosťami zaznamenanými s týmto produktom alebo účinnou látkou. Podrobnejšie informácie môžete nájsť v ochraně osobných údajov. Ak nie ste subjektom hlásenia, aj napriek tomu, že pre hlásenie nemusíte mať súhlas pacienta s poskytnutím jeho osobných údajov, mali by ste ho o tejto skutočnosti informovať."
Naše webové stránky používajú súbory cookies. Pokračovaním súhlasíte s ich používaním. Viac informácií nájdete v sekcii: Zásady ochrany osobných údajov
Rozumím