Otvorenie dvoch denných stacionárov pre pacientov s SM

Otvorenie dvoch denných stacionárov pre pacientov s SM

Takmer päťročné úsilie Občianskeho združenia sclerosis multiplex Nádej vyvrcholilo 12.7. 2016 v Trenčíne a 13.7.2016 v Bratislave, kedy boli slávnostne otvorené denné statické stacionáry pre potreby pacientov so sclerosis multiplex.

Stacionár má za cieľ poskytnúť pacientom priestor oddychu, fyzického pohybu, psychologického terapeutického pokoja v spoločnosti rovnako chorých pacientov a pomocou zmysluplnej práce navodiť pocit potrebnosti a užitočnosti.

IMG_2844Dva roky Združenie prevádzkovalo mobilný stacionár, keď poskytovalo služby fyzioterapeuta a psychoterapeuta systémom návštev priamo u pacienta v domácnosti. Aj keď sa projekt vydaril, cieľom ďalších krokov je, poskytnúť vyššiu kvalitu a komfortnosť pre mobilných pacientov.

Pravidelným dochádzaním do priestorov stacionára je veľká pravdepodobnosť, že sa pacient namotivuje a jeho potreba opäť sa zapojiť do bežného denného života bude oveľa vyššia. V neposlednom rade sa stacionár usiluje vyplniť čas voľnočasovými aktivitami, podľa schopností zamestnanca stacionára, ktorý bude zamestnancom Združenia SM Nádej.

Prevádzkové náklady a to energie, výplaty zamestnancov a ďalšie financovanie zariadenia bude hradiť Združenie SM nádej z prostriedkov asignácie 2% z daní. Vybavenie a zariadenie priestoru zabezpečilo Združenie z prostriedkov verejnej finančnej zbierky, ktorá trvala 4,5 roka. Veľkou pomocou bola firma Zaren, ktorá venovala do oboch stacionárov Dreamsy Relaxtherapy podložku.

IMG_2881 Terapie, ktoré budú mať pacienti dispozícii:

- Ergoterapia

- Arttetapia

- Bike terapia 

- Fyzioterapia 

- Oxygenoterapia 

- Magnetoterapia

- Relaxterapia

- V Bratislave aj masáže so špeciálnym zameraním


Stacionár by mal v budúcnosti zabezpečovať aj poskytovanie komerčných služieb. 

Jednotlivé procedúry sú z časového hľadiska náročnejšie, ale v skutočnosti poskytujú klientovi dostatočný čas na relax a uvoľnenie.

Otváracie dni a hodiny budú predmetom skúseností, ktoré sa získajú otvorením prevádzky.

 

Momentálne sa záujemcovia môžu hlásiť na tel. čísle

0903 502 333

Viac informácií: Valčeková Jaroslava – predsedníčka ZSMN, nadej@nadej.net

Vaše otázky

Meno a priezvisko
Email
Otazka
jedna plus deväť =
Spolu s odborníkmi radi odpovieme na všetky otázky súvisiace s ochorením
SM ale aj na iné, ktoré Vám pomôžu vyriešiť prípadný problém.
"Osobné údaje a informácie, ktoré poskytujete v tomto formulári budú vzhľadom k farmakovigilančným povinnostiam vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov zaznamenané a spracúvané prevádzkovateľom informačného systému - spoločnosťou Teva v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tieto osobné údaje a informácie môžu byť poskytované a zdieľané s ďalšími subjektmi Teva a národnými a európskymi úradmi z dôvodu hodnotenia a porovnávania s ďalšími nežiaducimi udalosťami zaznamenanými s týmto produktom alebo účinnou látkou. Podrobnejšie informácie môžete nájsť v ochraně osobných údajov. Ak nie ste subjektom hlásenia, aj napriek tomu, že pre hlásenie nemusíte mať súhlas pacienta s poskytnutím jeho osobných údajov, mali by ste ho o tejto skutočnosti informovať."
Naše webové stránky používajú súbory cookies. Pokračovaním súhlasíte s ich používaním. Viac informácií nájdete v sekcii: Zásady ochrany osobných údajov
Rozumím