V Piešťanoch sa konal zaujímavý seminár SZSM

V Piešťanoch sa konal zaujímavý seminár SZSM

V dňoch 21-23.októbra 2016 Slovenský zväz sclerosis multiplex usporiadal v Piešťanoch vzdelávací seminár pod názvom Diagnóza sclerosis multiplex. Na tomto stretnutí novodiagnostikovaných pacientov, sekcie detí, ich rodičov, mládeže a ich opatrovníkov, prednášala Viera Zigová - SM sestra z ambulancie SM centra v Bratislave, o diagnóze skleróza multiplex, o liečebných postupoch a práce v centre a v neposlednom rade o mýtoch spájajúcich sa s touto diagnózou.

PharmDr. Dominik Tomek, MPH, PhD. Zo Slovenskej spoločnosti pre farmakoekonomiku, o.z. SLS v rámci svojich prednášok predniesol zaujímavé informácie z oblastí  výskumu a vývoja liekov, liekových interakcií a adherencie pacientov.

seminar2

MUDr. Branislav Brežný, neurológ, člen SZSM a predseda klubu SM v Považskej Bystrici, zdôraznil dôležitosť komunikácie pacientov s lekárom a poradil pacientom ako zvládať ťažké chvíle s SM.

Mgr. Erika Kubešová, externá cvičiteľka, ukázala pacientom cviky, ktoré si môžu zacvičiť v domácom prostredí.

V poslednom bloku seminára , s názvom Úskalia terapie SM v domácom prostredí, v rámci praktických workshopov, pacienti dostali priestor na položenie svojich otázok, súvisiacich konkrétne s ich liečbou, na ktoré im odborne odpovedali  Viera Zigová, Alena Margetiaková, Mgr.  Erika Kubešová a Mgr. Zuzana Berlanská.

 

Sme radi, že sme mohli na tomto podujatí participovať a želáme pacientom úspešné zvládanie liečby.

 

Sekcia detí ich rodičov a mládeže pri SZSM - PhDr. Katarína Koniarová - E-mail: koniarova.kat@gmail.com

Vaše otázky

Meno a priezvisko
Email
Otazka
sedem plus štyri =
Spolu s odborníkmi radi odpovieme na všetky otázky súvisiace s ochorením
SM ale aj na iné, ktoré Vám pomôžu vyriešiť prípadný problém.
"Osobné údaje a informácie, ktoré poskytujete v tomto formulári budú vzhľadom k farmakovigilančným povinnostiam vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov zaznamenané a spracúvané prevádzkovateľom informačného systému - spoločnosťou Teva v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tieto osobné údaje a informácie môžu byť poskytované a zdieľané s ďalšími subjektmi Teva a národnými a európskymi úradmi z dôvodu hodnotenia a porovnávania s ďalšími nežiaducimi udalosťami zaznamenanými s týmto produktom alebo účinnou látkou. Podrobnejšie informácie môžete nájsť v ochraně osobných údajov. Ak nie ste subjektom hlásenia, aj napriek tomu, že pre hlásenie nemusíte mať súhlas pacienta s poskytnutím jeho osobných údajov, mali by ste ho o tejto skutočnosti informovať."
Naše webové stránky používajú súbory cookies. Pokračovaním súhlasíte s ich používaním. Viac informácií nájdete v sekcii: Zásady ochrany osobných údajov
Rozumím