Slávnostné otvorenie mobilného stacionáru

Slávnostné otvorenie mobilného stacionáru

Prvý mobilný stacionár pre pacientov so sclerosis multiplex sa spustil 11. februára 2014 v Bratislave. Jeho prevádzka mohla vzniknúť vďaka podpore množstva prispievateľov a Nadácie VÚB.

 

foto-prochazkova

Redakcia nášho internetového časopisu SKOMPASOM sa zúčastnila jeho slávnostného otvorenia. Predsedníčka Združenia sclerosis multiplex Nádej, Jaroslava Valčeková, sa postarala nie len o občerstvenie, ale hlavne o veľmi príjemnú, priam rodinnú atmosféru tohto stretutia SM-pacientov a tých, ktorí im pomáhajú. Symbolickú pásku stacionára spolu s pani Valčekovou prestrihla aj uznávaná odborníčka na liečbu sclerosis multiplex pani doktorka MUDr. Ľubica Procházková z bratislavských Kramárov.

 

Mobilný stacionár je novou službou pre pacientov s diagnózou sclerosis multiplex. K imobilným pacientom budú chodiť na návštevu domov špecialisti podľa aktuálnej potreby a požiadaviek pacienta – psychológ, psychiater, ošetrovateľ či fyzioterapeut (slávnostného otvorenia sa za týchto špecialistov zúčastnili psychoterapeutka PhDr. Jana Zvarová a fyzioterapeut PhDr. Robert Baumann, dipl. fyz.). Pacientovi jednorazovo alebo pravidelne, podľa zvoleného režimu, poskytnú v domácej liečbe odbornú a profesionálnu pomoc, ktorú by inak musel vyhľadať v lekárskom zariadení. Zvýši sa tak kvalita života pacientov, ktorí nemusia dochádzať na prepotrebnú rehabilitáciu či potrebujú sociálny kontakt.

pacienti

 

Koordináciu činnosti mobilného stacionáru zabezpečuje práve Združenie SM Nádej. Tu sa môžu prihlásiť pacienti – záujemcovia, ktorí vyslovia svoje požiadavky a Združenie zorganizuje návštevy u pacienta doma. Návštevy si podľa harmonogramu nastavia na istú pravideľnosť podľa potreby, dva – tri krát do týždňa. Imobilný alebo čiastočne imobilný pacienti so sclerosis multiplex tak dostanú služby, ktoré im doteraz neboli dostupné.

 

Vznik mobilného stacionáru podporila Nadácia VÚB banky v rámci projektu, v ktorom banka poskytuje žiadateľom o pomoc finančné prostriedky do výšky 10 tisíc eur s tým, že rovnakú výšku darovaných peňazí musia dosiahnuť aj ďalší darcovia. Na mobilný stacionár tak prispeli aj desiatky drobných darcov či spoločností ako napr. Teva, Novartis, GSK, Sanofi, Istropolitana Ogilvy, Biogen Idec, Merck, Borasport, či Jemné Melódie. Do popredia by sme radi dali firmu Microsoft, kde sa zbierky zúčastnili všetci jej zamestnanci.

Valcekova

 

Spustenie nového mobilného stacionáru sa uskutočnilo v priestoroch organizátora projektu, Združenia sclerosis multiplex Nádej, na ulici Janka Alexyho 13 v Bratislave – Dúbravke. „Zmyslom Tohto projektu ja hlavne pomôcť pacientom. Ochorenie je nevyliečiteľné, obmedzuje nás v normálnom živote. Takáto starostlivosť, podľa skúseností zo zahraničia, prináša skvalitnenie a aj predĺženie života,“ hovorí o zmysle mobilného stacionáru p. Valčeková, predsedníčka Združenia SM Nádej.

 

 

 

Náš internetový časopis SKOMPASOM želá novootvorenému stacionáru veľa rokov trvania a kvalitných profesionálnych služieb, a zároveň mnoho spokojných pacientov so sclerosis multiplex.

Vaše otázky

Meno a priezvisko
Email
Otazka
päť plus osem =
Spolu s odborníkmi radi odpovieme na všetky otázky súvisiace s ochorením
SM ale aj na iné, ktoré Vám pomôžu vyriešiť prípadný problém.
"Osobné údaje a informácie, ktoré poskytujete v tomto formulári budú vzhľadom k farmakovigilančným povinnostiam vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov zaznamenané a spracúvané prevádzkovateľom informačného systému - spoločnosťou Teva v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tieto osobné údaje a informácie môžu byť poskytované a zdieľané s ďalšími subjektmi Teva a národnými a európskymi úradmi z dôvodu hodnotenia a porovnávania s ďalšími nežiaducimi udalosťami zaznamenanými s týmto produktom alebo účinnou látkou. Podrobnejšie informácie môžete nájsť v ochraně osobných údajov. Ak nie ste subjektom hlásenia, aj napriek tomu, že pre hlásenie nemusíte mať súhlas pacienta s poskytnutím jeho osobných údajov, mali by ste ho o tejto skutočnosti informovať."
Naše webové stránky používajú súbory cookies. Pokračovaním súhlasíte s ich používaním. Viac informácií nájdete v sekcii: Zásady ochrany osobných údajov
Rozumím