Deň narcisov

Deň narcisov

Počas nášho života sa stáva, že sme postavení pred zásadné otázky. Väčšinou sú to problémy o ktorých môžeme rozhodovať. Môžeme si vybrať školu, v ktorej chceme študovať a tým si vyberieme cestu, ktorou sa v živote budeme uberať. Môžeme si vyberať priateľov. Ľudí, s ktorými sa chceme, alebo nechceme stretávať. Sú však okolnosti, ktoré nás náhle prekvapia. Okolnosti, ktoré sa vás nepýtajú, či môžu. Skrátka prídu, a sú tu.

 

liga-proti-rakovinePred 17-mi rokmi odštartovala Liga proti rakovine (LPR) projekt-zbierku Deň narcisov. Cieľom Dňa narcisov je vniesť problematiku boja proti rakovine ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku bližšie k ľuďom do ulíc, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája. Deň narcisov sa už tradične koná v apríli každého roka. Jeho symbolom je žltý narcis. Deň narcisov každoročne pomáhajú popri sekretariáte LPR organizovať stovky spoluorganizátorov po celom Slovensku. Sú to pobočky LPR, školy, spolky, mestá, skautské oddiely, kluby dôchodcov, združenia SČK a mnoho iných ľudí dobrej vôle. Počas jediného dňa vyrážajú do ulíc miest a obcí s pokladničkami, aby mala verejnosť možnosť vhodiť do ne ľubovoľný príspevok a mohol sa tak pridať k veľkej rodine „narciskov". 1*

 

Prečo o tejto zbierke hovoríme na našich stránkach?

Podľa nás je úžasné že ľudia, ktorí nie sú priamo konfrontovaní zo žiadnou chorobou, sú napriek tomu pre dobro veci ochotní venovať svoje financie a svoj čas. Možno sa riadia heslom: „Ak pomôžeš dnes Ty mne, zajtra pomôžem ja Tebe“. Žiadna choroba si naozaj nevyberá. Či je to rakovina, alebo skleróza.

Deň narcisov nám každoročne prináša zaujímavý fenomén. Fenomén, že sa človek dokáže na chvíľu zastaviť, a popremýšľať o ľuďoch, ku ktorým osud nebol tak priaznivý, ako ku nim samým. Možno si človek na tú chvíľu, keď si za pár drobných kupuje žltý narcis uvedomuje fakt, že zajtra tú pomoc bude potrebovať práve on sám.

Deň narcisov nie je len o onkologických ochoreniach, o rakovine. Tento deň je hlavne o tom, že ľudia na Slovensku sú si vedomí toho, že civilizačné choroby, ako sú rakovina, ale aj skleróza, už nie sú v našej spoločnosti tabu, a navyše nám ukazuje spolupatričnosť, ktorej sú niekedy ľudia schopní. 

 

                                                                                                           1*  (zdroj: www.lpr.sk)

Vaše otázky

Meno a priezvisko
Email
Otazka
štyri plus štyri =
Spolu s odborníkmi radi odpovieme na všetky otázky súvisiace s ochorením
SM ale aj na iné, ktoré Vám pomôžu vyriešiť prípadný problém.
"Osobné údaje a informácie, ktoré poskytujete v tomto formulári budú vzhľadom k farmakovigilančným povinnostiam vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov zaznamenané a spracúvané prevádzkovateľom informačného systému - spoločnosťou Teva v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tieto osobné údaje a informácie môžu byť poskytované a zdieľané s ďalšími subjektmi Teva a národnými a európskymi úradmi z dôvodu hodnotenia a porovnávania s ďalšími nežiaducimi udalosťami zaznamenanými s týmto produktom alebo účinnou látkou. Podrobnejšie informácie môžete nájsť v ochraně osobných údajov. Ak nie ste subjektom hlásenia, aj napriek tomu, že pre hlásenie nemusíte mať súhlas pacienta s poskytnutím jeho osobných údajov, mali by ste ho o tejto skutočnosti informovať."
Naše webové stránky používajú súbory cookies. Pokračovaním súhlasíte s ich používaním. Viac informácií nájdete v sekcii: Zásady ochrany osobných údajov
Rozumím