Krok s SM - Deň nádeje 2014 (boli sme pri tom...)

Krok s SM - Deň nádeje 2014 (boli sme pri tom...)

Milí SM-kári! Ako sme vám sľúbili, prinášame Vám malú fotoreportáž z podarenej akcie Krok s SM - Deň nádeje 2O14, ktorá sa konala v sobotu 24. 5. na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Bol to už šiesty ročník akcie Deň nádeje, ktorý organizuje pacientská organizácia Združenie sclerosis multiplex Nádej v spolupráci s hlavným mestom SR Bratislava a mestskou časťou Bratislava Staré mesto a ktorá si kladie za cieľ upozorniť pri príležitosti Svetového dňa sclerosis multiplex (28. máj 2014) na problematiku pacientov a liečby ich ochorenia.

"Prišli všetci, komentátorka - Paťka Jariabková, vzácni hostia – p. primátor, p. doktorenka a další... spoluorganizátorka so svojimi členmi Katka H., sponzori všetkého druhu, akciechtiví pomocníci, Chránená dielna Scarabeus so svojimi výrobkami a aj zamestnancami, všetci účastníci programu, a samozrejme prišli tí najdôležitejší... pacienti so svojimi rodinnými príslušníkmi, opatrovateľmi, ošetrovateľmi, prišli psíci, kanisterapeuti... keďsa povie slovíčko VŠETCI... tak to tak do detailov aj presne znamená... Prišli všetci, ktorí chceli, mohli, museli..."  (p. primátor-Milan Ftáčnik, p. doktorenka MuDr. Ľubica Procházková PhD.  pozn. redakcie)

ftacnikprochazkova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Čo bolo najzaujímavejšie... začali sme s presnosťou švajčiarských hodiniek... Program sa valil číslo za číslom,...  Paťka išla ako presne nastavený šijací stroj."

 

pata"Samotný program lákal veľké množstvo divákov. Či už Katka Ščevlíková (účastníčka speváckej súťaže X- Factor), ktorú prišli pozrieť nielen jej skalní fanúškovia, ale prišli aj tí, ktorí si všimli, že bude mať svoje živé vystúpenie na namestí a prišli si pre podpis a spoločnú fotku."

 

"Traja krásni mladí ľudia z tanečnej skupiny Sunprocrew nám potom predstavili čaro tanca zvaného break-dance. Svoje krkolomné kúsky predvádzali s ľahkosťou lístka, s ktorým sa pohráva letný vánok..."

 

 

break         break2katka

"Spievajúca kapela Close Harmony predviedla neuveriteľné spevácke kúsky zo svojho repertoáru a potešila tak srdcia všetkých prítomných..."

akapela-1akapela-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nosným motívom tohtoročného Kroku s SM bol optimizmus. Sami SM-kári sa označujú ako "nevyliečitelní optimisti." Preto sa na záver všetci roztancovali pri natáčaní klipu na pesničku "HAPPY" od Pharrella Williamsa. Je to teraz celosvetový trend a ani prítomní SM-kári nechceli ostať bokom.

krok_kolaz

 

 

 

 

 

autorka fotografií: Tereza Križková

Vaše otázky

Meno a priezvisko
Email
Otazka
deväť plus štyri =
Spolu s odborníkmi radi odpovieme na všetky otázky súvisiace s ochorením
SM ale aj na iné, ktoré Vám pomôžu vyriešiť prípadný problém.
"Osobné údaje a informácie, ktoré poskytujete v tomto formulári budú vzhľadom k farmakovigilančným povinnostiam vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov zaznamenané a spracúvané prevádzkovateľom informačného systému - spoločnosťou Teva v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tieto osobné údaje a informácie môžu byť poskytované a zdieľané s ďalšími subjektmi Teva a národnými a európskymi úradmi z dôvodu hodnotenia a porovnávania s ďalšími nežiaducimi udalosťami zaznamenanými s týmto produktom alebo účinnou látkou. Podrobnejšie informácie môžete nájsť v ochraně osobných údajov. Ak nie ste subjektom hlásenia, aj napriek tomu, že pre hlásenie nemusíte mať súhlas pacienta s poskytnutím jeho osobných údajov, mali by ste ho o tejto skutočnosti informovať."
Naše webové stránky používajú súbory cookies. Pokračovaním súhlasíte s ich používaním. Viac informácií nájdete v sekcii: Zásady ochrany osobných údajov
Rozumím