24. hod maratón so sclerosis multiplex

24. hod maratón so sclerosis multiplex

Slovenský zväz sclerosis multiplex prijal pozvanie od Nadačného fondu Impulz, ktorý pomáha pacientom s SM v Českej republike, na akciu pod názvom „24 hod. maratón s roztroušenou sklerózou (sclerosis multiplex)“. Ako nám napísala riaditeľka Nadačního fondu IMPULS ing.Aurin Nedbalová, 6. Marca 2015 o 17:00 hodine odštartuje 4. ročník maratónu v Sokolovně v Průhonicích u Prahy. Pozývame všetkých podporiť cvičencov – esemkárov, ich rodinných príslušníkov a priateľov do Piešťan 7. marca 2015 v priestoroch fitnes centra FITNESS SITY, Dopravná 19 . Vstup je voľný od 13:00 do 15:00 hod. Stačí si priniesť úbor na cvičenie (jednotné tričká sú zabezpečené), tenisky, uteráčik, chuť a dobrú náladu podporiť ľudí s SM, pre ktorých sú cvičenie a pohyb veľmi dôležité.

Účasť cvičiť prisľúbilo viac, ako 60 účastníkov. Esemkári s viacerých klubov SM na Slovensku, priatelia, rodinný príslušníci a zástupcovia spoločnosti Velcon spol. s.r.o,.

Hlavným cieľom tejto akcie je podporiť pacientov so sclerosis multiplex, motivovať ich k aktívnemu prístupu k chorobe a upozorniť na dôležitosť pravidelného cvičenie pri ich liečbe.

Zapojiť sa do cvičenia môže každý.“ Pravidelný aktívny pohyb je dôležitý v živote každého, aj zdravého človeka. Cieľom tejto akcie je primárne upozorniť na to, „ že kromě adekvátních léků je role pravidelného cvičení naprosto klíčová,“ uviedla prof. MUDr. Eva Havrdová, CSc., hlavná lekárka SM Centra 1. LF UK a VFN Praha, kde nápad cvičebného maratónu vznikol.

Účastníci sa tak behom 24 hodín vystriedajú na rôznych stanovištiach – posilňovacích strojoch, rotopede, veslárskom trenažéri, chodiacich pásoch, balančnej pomôcke bossu, cvičiacich loptách a ďalších.

S nápadom usporiadať osvetovú akciu pre pacientov so sclerosis multiplex prišli pred 4. rokmi prišli sami pacienti.

Oslovili svojich lekárov, fyzioterapeutov z SM centra Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe a Nadační fond IMPULS a 24hodinový maratón s RS bol na svete. Na štvrtom ročníku sa telemostom s Českými esemkármi stretneme v Piešťanoch vo fitnes centre FITNESS SITY.

Kontakt pre média:
Jarmila Fajnorová, szsm.slovakia@gmail.com, 0918 636 623

 

foto: ilustračné

Vaše otázky

Meno a priezvisko
Email
Otazka
jedna plus osem =
Spolu s odborníkmi radi odpovieme na všetky otázky súvisiace s ochorením
SM ale aj na iné, ktoré Vám pomôžu vyriešiť prípadný problém.
"Osobné údaje a informácie, ktoré poskytujete v tomto formulári budú vzhľadom k farmakovigilančným povinnostiam vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov zaznamenané a spracúvané prevádzkovateľom informačného systému - spoločnosťou Teva v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tieto osobné údaje a informácie môžu byť poskytované a zdieľané s ďalšími subjektmi Teva a národnými a európskymi úradmi z dôvodu hodnotenia a porovnávania s ďalšími nežiaducimi udalosťami zaznamenanými s týmto produktom alebo účinnou látkou. Podrobnejšie informácie môžete nájsť v ochraně osobných údajov. Ak nie ste subjektom hlásenia, aj napriek tomu, že pre hlásenie nemusíte mať súhlas pacienta s poskytnutím jeho osobných údajov, mali by ste ho o tejto skutočnosti informovať."
Naše webové stránky používajú súbory cookies. Pokračovaním súhlasíte s ich používaním. Viac informácií nájdete v sekcii: Zásady ochrany osobných údajov
Rozumím