Všetko podstatné o lumbálnej punkcii

Všetko podstatné o lumbálnej punkcii

Lumbálna punkcia je jedno z vyšetrení, ktoré je potrebné k stanoveniu diagnózy SM. Existuje veľa mýtov, spojených s týmto vyšetrením, ktoré u pacientov môžu vyvolať strach. Preto sme sa s doc. MUDr. Danou Horákovou z SM centra na Karlovom námestí v Prahe rozprávali o tom, prečo sa lumbálna punkcia robí, ako to vyšetrenie prebieha a ako sa na to pacient môže pripraviť .

Vaše otázky

Meno a priezvisko
Email
Otazka
päť plus osem =
Spolu s odborníkmi radi odpovieme na všetky otázky súvisiace s ochorením
SM ale aj na iné, ktoré Vám pomôžu vyriešiť prípadný problém.
"Osobné údaje a informácie, ktoré poskytujete v tomto formulári budú vzhľadom k farmakovigilančným povinnostiam vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov zaznamenané a spracúvané prevádzkovateľom informačného systému - spoločnosťou Teva v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tieto osobné údaje a informácie môžu byť poskytované a zdieľané s ďalšími subjektmi Teva a národnými a európskymi úradmi z dôvodu hodnotenia a porovnávania s ďalšími nežiaducimi udalosťami zaznamenanými s týmto produktom alebo účinnou látkou. Podrobnejšie informácie môžete nájsť v ochraně osobných údajov. Ak nie ste subjektom hlásenia, aj napriek tomu, že pre hlásenie nemusíte mať súhlas pacienta s poskytnutím jeho osobných údajov, mali by ste ho o tejto skutočnosti informovať."
Naše webové stránky používajú súbory cookies. Pokračovaním súhlasíte s ich používaním. Viac informácií nájdete v sekcii: Zásady ochrany osobných údajov
Rozumím