Za každým mrakom sa skrýva slniečko... (3.)

Za každým mrakom sa skrýva slniečko... (3.)

Som mamou dvojročnej dcérky, ktorá je mojím najväčším pokladom. S manželom sme sa rozhodli, že si urobíme ešte jeden takýto poklad, aby našej malej nebolo smutno. Všetko išlo ako po masle, otehotnela som na prvý raz, no moja radosť netrvala dlho. Vlastne som sa ani nestihla začať radovať. Asi dva dni po pozitívnom teste to prišlo. Nemohla som chodiť, pracovať s rukou a bolo mi hrozne zle. Skončila som na neurológii, kde som sa dozvedela krutú diagnózu a tou je skleróza multiplex.

O bábo sme prišli a ja som bola na dne svojich síl. Našťastie, mám rodinku, ktorá mi nedovolila padnúť na dno a postupne som sa vracala do normálu. Bola to neskutočná jar. Hanbila som sa chodiť s malou na ihrisko. Stále som cítila pohľady ostatných - „je skoro ráno, má malé dieťa a aj tak je opitá!“

Teraz sa nad tým len pousmejem, vyrovnala som sa s touto chorobou, ako sa to len dá a nehanbím sa za ňu, ani za to, ako chodím (momentálne veľmi dobre). Je to však zlá choroba a nikdy neviem, kedy zase zaútočí. Vážim si každý jeden deň, kedy môžem vstať, starať sa o malú a robiť úplne bežné veci, nad ktorými sa väčšina ani nezamýšľa.

(Letzeku, príbeh z internetu)

zdroj: SKOMPASOM

Vaše otázky

Meno a priezvisko
Email
Otazka
sedem plus jedna =
Spolu s odborníkmi radi odpovieme na všetky otázky súvisiace s ochorením
SM ale aj na iné, ktoré Vám pomôžu vyriešiť prípadný problém.
"Osobné údaje a informácie, ktoré poskytujete v tomto formulári budú vzhľadom k farmakovigilančným povinnostiam vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov zaznamenané a spracúvané prevádzkovateľom informačného systému - spoločnosťou Teva v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tieto osobné údaje a informácie môžu byť poskytované a zdieľané s ďalšími subjektmi Teva a národnými a európskymi úradmi z dôvodu hodnotenia a porovnávania s ďalšími nežiaducimi udalosťami zaznamenanými s týmto produktom alebo účinnou látkou. Podrobnejšie informácie môžete nájsť v ochraně osobných údajov. Ak nie ste subjektom hlásenia, aj napriek tomu, že pre hlásenie nemusíte mať súhlas pacienta s poskytnutím jeho osobných údajov, mali by ste ho o tejto skutočnosti informovať."
Naše webové stránky používajú súbory cookies. Pokračovaním súhlasíte s ich používaním. Viac informácií nájdete v sekcii: Zásady ochrany osobných údajov
Rozumím